Bacilusok
Bacilusok
A szervezetünkre ártalmas lények is lehetnek a betegségek okozói.A rák a megfázás okai a tisztáltalanság súlyos betegségekhez vezethet.A wc-zés után ebéd előtt takarítás után koszos munka következtében ....sokszor kell alapos kézmosást végrehajtani.!!Így a bőröd nem fog gyorsan elhalogatni.No hát ezért is kell takarítani
-
Felmosni
-
Kimosni
Ezek a szobák sokszor átvernek... ezek a bacilusok is okozhatnak pont ezen a képen aszmát is.KÉZMOSÁS KÖTELEZŐ
A papírtörlő jobb, mint a kézszárító
A baktériumok és vírusok sokkal könnyebben terjednek nedves kézen, mint szárazon. Egy 2008-ban készített tanulmány megállapította, hogy az elektromos kézszárítók jelentősen növelhetik a baktériumok elterjedését, mert számukra ideális táptalaj a meleg, nyirkos környezet.
El a kezekkel!
Több mint 200 kórokozó okozhat megfázást és influenzát. Ezek gyorsan terjednek köhögés és tüsszentés útján illetve akkor, ha kapcsolatba kerülünk fertőzött emberekkel vagy tárgyakkal. Emiatt fontos, hogy ne tüsszents a kezedbe! Persze a legjobb az lenne, ha zsebkenőbe tüsszentenél, de ha az épp nincs kéznél, akkor igyekezz a könyökhajlatba „célozni". Ha tömegközlekedéssel utazol akkor erre illene odafigyelned a többiek érdekében. Fontos szabály az is, hogy igyekezz távol tartani a kezedet az arcodtól, mivel a kórokozók a szemen, orron és szájon át is könnyen bejutnak a szervezetbe.
A kilincsek és a villanykapcsolók tisztasága
A kórokozók a testen kívül elég hamar elpusztulnak, de akár 72 órán keresztül is életben maradhatnak az olyan felületeken, mint a kilincs, a billentyűzet, a villanykapcsoló, a csapok vagy a liftgomb. A fertőzés megelőzésének egyik módja lehet, ha a munkahelyek és iskolák közös helyiségeiben a takarító személyzet bevezet néhány hasznos gyakorlatot. Különösen fontos, hogy sűrűn töröljék át azokat a területeket, melyeket az emberek nap mint nap gyakran megérintenek. A nagy tömegben sokkal könnyebben terjedhetnek a fertőzések, amihez elég lehet egy köhögés vagy egy tüsszentés, de a gyakran használt tárgyakon (pl. közlekedési eszközök kapaszkodója, liftgomb, kilincs) is könnyen megragadhatnak a kórokozók. Éppen ezért nagyon fontos, hogy ebben a z időszakban gyakrabban moss kezet.
A helyes kézmosás szabályai:
-
Használj meleg vizet a kézmosáshoz
-
Folyékony szappannal mosd meg az egész kézfejet, ügyelve arra, hogy a tenyeredet, az ujjbegyeket, csuklót és a hüvelykujjadat se hagyd ki. A kézmosás ajánlott ideje 20 másodperc
-
Alaposan szárítsunk kezet papírtörlővel
-
A maximális higiénia eléréséhez azzal a kéztörlő papírral zárd el a csapot, amelyikkel kezet töröltél és a lámpa lekapcsolását követően ugyanazzal a papírtörlővel nyisd ki az ajtót.
-
A papírtörlőt a szemetesbe dobjuk